Aktywności

Aktywny wypoczynek – zobacz ile ciekawych rzeczy można robić w okolicy.

SPŁYWY KAJAKOWE

W okolicy Karwi jest kilka ciekawych miejsc na przygodę z kajakiem. Najbliższą nam rzeką jest urokliwa rzeka Piaśnica – jedna z nielicznych rzek uchodzących bezpośrednio do morza. Spokojny nurt i krótki dystans spływu sprawia, że to idealna aktywność dla rodzin z dziećmi. Piaśnica wypływa z położonego między wzgórzami morenowymi Jeziora Żarnowieckiego, które również można podziwiać z kajaka. Wypożyczalnie sprzętu funkcjonują w trzech nowoczesnych przystaniach w Nadolu, Lubkowie i Brzynie.

Również spokojne wody Zatoki Puckiej świetnie nadają się dla kajakarzy. Pływanie po Zatoce nie wymaga dużego doświadczenia ze względu na małe fale, a sprzęt wodny można wypożyczyć w stanicy wodnej w Swarzewie oraz w większości kempingów na Mierzei Helskiej.

Połamania wiosła !

REJS MOTORÓWKĄ PO BAŁTYKU

Ze specjalną zniżką dla naszych wczasowiczów (atrakcja odpłatna)

Motorówka „Yolaine” ma 8,35 metra długości, 320 koni mechanicznych, płynie z prędkością 45-50 węzłów (ok. 80-90 km/h). Podczas rejsu który trwa około 30 minut, ubrani w kamizelki ratunkowe kierujemy się w stronę Jastrzębiej Góry, podziwiając plażę oraz nadbrzeżne umocowania, aby w końcu móc rzucić okiem na czubek latarni morskiej w Rozewiu. Widok plaży od strony morza to wyjątkowe doświadczenie, a podskoki na falach to gwarantowany zastrzyk adrenaliny.

NURKOWANIE

Niewiele jest rzeczy nad morzem które sprawiają większą frajdę niż nurkowanie. Zaczynając od dzieci śledzących meduzy z rurką i maską, a na schodzeniu do zatopionych wraków kończąc. Bałtyk, a szczególnie rejon Mierzei Helskiej daje fantastyczną okazję do uprawiania tej aktywności na wszystkich poziomach zaawansowania.

Dno Zatoki Puckiej kryje nie tylko liczne wraki kutrów i okrętów, ale również samolotów czy neolitycznych osad. W niezwykły świat podwodnej przygody zabiorą cię funkcjonujące w okolicy specjalistyczne centra nurkowe z szeroką ofertą skierowaną do dzieci, początkujących dorosłych oraz profesjonalistów.

WINDSURFING I KITESURFING

Chałupy, leżące na Półwyspie Helskim są prawdziwą mekką dla amatorów kitesurfingu i windsurfingu. Mnogość szkółek, zajęć, wypożyczalni zachęca do skorzystania z uroków pływania po Zatoce Puckiej, która charakteryzuje się niewielkim falowaniem i rozległą płycizną, czyniąc ten akwen rajem dla początkujących. Bardzo efektowny i ciekawy sport dostarcza dużo emocji i rozrywki tym którzy poszukują sposobów na aktywne spędzenie wakacji.

WYPRAWY NA RYBY

Jeżeli nie chcesz mieć urlopu od swojej ulubionej pasji, Kaszuby Północne to świetne miejsce na wędkowanie. Podpowiemy z kim i jak zorganizować wyprawę na ryby. Najciekawszą opcją są wędkarskie wyprawy na dorsza organizowane z portu we Władysławowie. Ponadto pozostaje możliwość znalezienia ustronnego miejsca na plaży i połowu z brzegu, lub spróbowania swojego szczęścia nad brzegami Jeziora Żarnowieckiego.

SZLAKI TURYSTYCZNE

Kaszuby Północne można zwiedzać na wiele sposobów. Doskonale pomagają przy tym szlaki turystyczne piesze, rowerowe i konne oraz szlaki kulturowe. Przebiega ich przez Nordę naprawdę sporo. Szlaki piesze PTTK tworzą grupę szlaków Pobrzeża. Są to trzy szlaki biegnące wzdłuż brzegu Bałtyku i zatok (Nadmorski Bałtycki, Nadmorski Zatokowy i Swarzewski) oraz złożona także z trzech szlaków (Grot Mechowskich, Puszczy Darżlubskiej, Krawędzią Kepy Puckiej) pętla na Kępie Puckiej.

Trasy konne mają głównie charakter lokalny, a na terenie leśnictwa Choczewo powstały cztery trasy w związku ze stadniną w Białogórze o łącznej długości ponad 50 km.

Turyści chcący bliżej poznać kulturę regionu z pewnością wybiorą się na jeden z kilku szlaków tematycznych: historii militarnej Kaszub Północnych, kaszubskiej tradycji rybackiej, latarni morskich oraz pomorski szlak cysterski. Każdy z nich zabierze Cię w inny świat, opisany w licznych zabytkach, muzeach i na tablicach informacyjnych.

WYDARZENIA KULTURALNE

Wakacyjna oferta imprez kulturalnych zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających gości. Składają się na nią koncerty, festyny, festiwale, imprezy sportowe, rekonstrukcje historyczne czy spacery z lokalnymi przewodnikami. W Sęku zawsze znajdziesz aktualną listę wydarzeń w danym okresie. Podpowiemy co ciekawego dzieje się w najbliższej okolicy, na co i gdzie warto się wybrać w danym tygodniu. Wrażeń i emocji dla całej rodziny na pewno nie zabraknie!

ATRAKCJE:

Ośrodek Wypoczynkowy Sęk przygotował dla Państwa atrakcje wliczone w cenę pobytu:
ZOBACZ ATRAKCJE