Bezpieczeństwo przede wszystkim. O czym pamiętać wybierając się na plażę? Cz. 1

Karwia słynie ze swojej piaszczystej i szerokiej plaży, ciągnącej się kilometrami wzdłuż sosnowego lasu. Wiele osób czeka na ten moment, kiedy tylko rozpakują się po podróży, chwycą leżaki i koce i położą się w promieniach słońca. Ta wizja brzmi wspaniale, ale jest kilka rzeczy które sprawią, że pobyt na plaży będzie przyjemnym doświadczeniem, bez przykrych niespodzianek.

 

 

 

1 . OPASKI Z NUMEREM TELEFONU DLA DZIECI

 

Setki razy byliśmy świadkami rozpaczy rodziców, którzy stracili z oczu swoje pociechy na plaży wypełnionej po brzegi plażowiczami. Na szczęście w większości przypadków maluchy znajdowały się w miarę szybko, ale znana jest nam historia 5 latka, który został namierzony 3 kilometry od swojego parawanu cały czas idąc. Plaża pełna kolorowych parawanów to miejsce gdzie łatwo się zgubić, zwłaszcza mając ledwie ponad metr wzrostu.
Zadbajmy o to aby nasza pociecha miała na ręce opaskę z naszym numerem telefonu, oraz jeśli widzimy samotnie spacerującego brzdąca zwróćmy uwagę czy przypadkiem nie potrzebuje pomocy. Od niedawna takie opaski zapewnia także Gmina Władysławowo.

 

 

            

 

 

2. NAKRYCIE GŁOWY I KREM DO OPALANIA

 

Wiemy, że ta informacja wydaje się oczywista, ale co roku widzimy wiele osób wracających z plaży w kolorze przypominającym dojrzałe pomidory, gorączkową rozglądających się za maślanką. Warto wcześniej zakupić krem z odpowiednim filtrem, abyśmy nie musieli odwlekać momentu wylegiwania się na plaży. Nabyte w latach ubiegłych kremy i olejki dobrze sprawdzić także pod kątem aktualnej daty ważności. Gdy owiewa nas morska bryza i chłodzimy ciało w Bałtyku łatwo zapomnieć, że słońce cały czas ma wpływ na naszą skórę, zwłaszcza kiedy mamy kontakt z wodą. Nie zapomnijmy nakremować także nakremować najmłodszych, aby pierwszy wieczór i noc nad morzem nie kojarzyły się im z boleśnie piekącym naskórkiem. Drugą ważną kwestią jest nakrycie głowy – kto kiedykolwiek zaniedbał tą kwestię wie jak nieprzyjemny jest ból głowy, pulsowanie, oraz w cięższych przypadkach nudności i dreszcze. Pamiętajmy więc o nakryciu głowy i karku, a wypoczynek będzie przebiegał bez nieprzyjemnych objawów.

Zobacz Kolejny Wpis